Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 27.04.2024, 03:46

КОРОВІЙСЬКИЙ ЛІЦЕЙ Чернівецької міської ради

Меню сайту
Наше опитування
Який Ваш улюблений предмет?
Всього відповідей: 440
Міні-чат
Block title
Block content



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДИРЕКТОР


13:06
Субсидії на житлово-комунальні послуги по-новому. ОНОВЛЕНО!

Калькулятор розрахунку субсидій 
 

Змінюється процедура оформлення субсидій. Набрання чинності Постановою «Про вдосконалення порядку надання житлових субсидій» передбачається з 01.05.15 р., проте до 1 квітня цього року разом із квитанціями громадяни повинні отримати бланки спрощеної заяви і декларації, відомості в яких можуть бути підставами для призначення субсидії.
Розрахунок обов’язкового платежу 
Дана сума для кожної сім’ї визначається індивідуально і залежить від сукупного сімейного доходу (відомості зазначаються у декларації та підтверджуються Фіскальною службою). Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги можна визначити самостійно: 
1) обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців; 
2) визначається середньомісячний дохід на одну особу; 
3) дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1176 грн.).
4) отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15 % (за базовий варіант взяли обов’язкову плату за житлово-комунальні послуги у розмірі 15 % доходу родини при доході на одного члена сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів) і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги;
5) Розмір субсидії дорівнює різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового платежу домогосподарства.

Наприклад
Сім’я складається з 4 оcіб. Сукупний сімейний дохід за 6 місяців - 20000 грн. Середньомісячний сукупний дохід на сім’ю 3333 грн.
1) середньомісячний дохід на одну особу (20000 грн./6 міс./4 особи = 833 грн.); 
2) визначаємо відсоток обов’язкового платежу (833 грн./1176 грн./2*15 %= 5,3 %); 
3) визначаємо обов’язковий платіж (3333 грн.*5,3 %=176 грн.). 
Отже, чим вищий дохід сім’ї, тим більша сума обов’язкового платежу і менша вірогідність отримання допомоги від держави. Обов’язковий платіж визначається на основі даних, які людина особисто зазначає в декларації. Що стосується розміру плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, то він теж встановлюється індивідуально на кожну сім’ю. При його вирахуванні використовуються соціальні норми житла, виходячи з 13,65 кв. метра загальної площі на одну людину і додатково 35,22 кв. метра на сім’ю та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, наведеними нижче.

Джерело: http://balance.ua/

Фактично сьогодні вже по всій країні у людей виникає запитання, хто ж може оформлювати субсидії для населення. Нагадуємо, що цього року субсидію на житлово-комунальні послуги може отримати майже кожен, хто звернеться у місцеві органи соціального захисту із заявою, надасть декларацію про свої доходи, які надаватимуть йому право на субсидію. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доходи.

Якщо витрати на оплату житлово-комунальних послуг в межах встановлених норм перевищать 15% сімейного доходу, різниця буде компенсована державною субсидією. Для сімей, які складаються лише з непрацездатних та пенсіонерів, обов’язкова плата  становитиме 10%.

Таким чином, з 1 ківтня до кожної родини мають надійти пакети документів для оформлення  субсидій за спрощеним порядком, який надає можливість безкоштовно надіслати документи поштою, без відвідування управлінь соціального захисту.

Спробували отримати відповіді на найбільш розповсюджені питання, щодо компенсації витрат на житлово-комунальні послуги. 

2Чи може людина жити у трикімнатній квартирі і отримувати субсидію тому, що зарплата у неї невелика?

Звичайно, кожна людина може отримувати субсидію у межах визначених норм користування житловою площею, які становлять 21 кв.м. на кожну особу і додатково 10,5  кв.м на сім’ю, та встановлених нормативів користування  комунальними послугами. Якщо це одиноко проживаюча особа, то така норма – 31, 5 кв.м. Якщо це однокімнатна квартира – субсидія надається на всю житлову площу.

2. Хто взагалі може не турбуватися щодо отримання субсидій?

Кожен громадянин сам може зробити попередній розрахунок, чи може він розраховувати на субсидію чи ні. Розрахунок не складний: береться дохід всіх членів сім’ї, зареєстрованих на даній житловій площі, за попередні шість місяців, ділиться на 6 – так обраховується середньомісячний дохід. Далі треба взяти відповідний відсоток цього доходу – 10% (для сімей, які складаються лише із непрацездатних) чи 15% (для всіх інших сімей) і порівняти з місячною платою за ЖКП в межах норм. Якщо плата за ЖКП є вищою за визначений відсоток (10% або 15%) сімейних доходів, то сім’я має право на субсидію, якщо не перевищує його – то необхідно дочекатися опалювального періоду, коли збільшуються комунальні платежі і знову зробити розрахунок.

3. Хто із членів сім’ї   має заповнювати заяву на субсидію?

Субсидія призначається власнику (співвласнику) житла, наймачу житла у громадському державному житловому фонді, члену житлового кооперативу, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Саме цією особою має заповнюватися заява на призначення субсидії. У тій спрощеній формі заяв, які вже надіслані пенсіонерам, чітко написано, що заповнюється заява особою, на яку відкрито особовий рахунок по оплаті житлово- комунальних послуг.

4. В якому разі на отримання субсидій не може вплинути наявність автомобіля, дачі?

Якщо людина має дачний будиночок у садовому товаристві, то це не впливає на право отримувати субсидію, оскільки такі приміщення не є житловими. Але ті дачні будинки у селі, що зареєстровані у БТІ як житлові приміщення, враховуються при визначенні права на субсидію. При цьому підраховується й площа цих приміщень. Наприклад, сім’я із 5 осіб проживає у невеличкій квартирі у місті площею 40 кв. м і має у селі невеликий будинок площею 50 кв. м. Норма користування житловою площею для такої сім’ї  становить 115,5 кв. м. Загальна площа квартири та сільського будинку не перевищує цю норму. Така сім’я може розраховувати на субсидію на загальних підставах. Якщо ж загальна площа кількох житлових приміщень, якими користується сім’я, перевищує норму користування житловою площею для цієї сім’ї, субсидія не буде призначена. За таких обставин можна звернутися із заявою до комісії при органах місцевої влади, яка після обстеження має зробити свій остаточний висновок щодо призначення субсидії.

Що ж до того, хто не має права на субсидію, то тут важливий майновий стан громадян, а саме: наявність у володінні більше одного автомобіля, додаткових житлових приміщень. Також субсидія не призначається тим, хто протягом року придбав нове житло або здає власне житло в оренду.

Також наводимо Урядова «гаряча лінія» – 0800507309, обіцяють відповісти кожному!!!

Fakty.cv.ua

Переглядів: 2938 | Додав: Дирекція | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Контактна інформація
вул. Шкільна, 1-А,
с. Коровія, Чернівецький р-н,
Чернівецька обл., 60410

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Block title
Block content

Copyright © 2009 - 2024 - Коровійський ліцей. Всі права захищено.