Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП'ятниця, 19.04.2024, 08:12

КОРОВІЙСЬКИЙ ЛІЦЕЙ Чернівецької міської ради

Меню сайту
Наше опитування
Ви завітали до нас як
Всього відповідей: 1063
Міні-чат
Block title
Block content



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Психолог радить

У категорії оголошень: 25
Показано оголошень: 1-5
Сторінки: 1 2 3 4 5 »



Батькам четверокласників. Про успішний перехід до середньої школи.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.

3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

4. Допоможіть дитині у справі, про яку вона просить. Інші ситуації краще, якщо буде вчитись вирішувати самостійно.

5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.

6. Не слід відразу ослабляти контроль за навчальною діяльністю дитини, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама готуватись до уроків, телефонувати однокласникам і питати про завдання тощо.

7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

8. Головне новоутворення підліткового вікового періоду – відкриття своєї індивідуальності, свого «Я». Підвищується інтерес до свого тіла, зовнішності.

9. Зростає дух незалежності, який впливає на стосунки підлітка в родині, школі.

10. У дітей настає криза, пов’язана з бажанням здобути самостійність, звільнитися від батьківської опіки, з’являється страх перед невідомим дорослим життям.

11. Бажання звільнитися від зовнішнього контролю поєднується зі зростанням самоконтролю й початком свідомого самовиховання.

12. Внутрішній світ дитини ще нестабільний, тому батькам не слід залишати своїх дітей без нагляду. Підліток дуже вразливий і легко піддається впливам як позитивним, так і негативним.

13. Розширюється коло спілкування, з’являються нові авторитети.

14. Недоліки й суперечності в поведінці близьких і старших сприймаються гостро й хворобливо.

15. У батьках підлітки хочуть бачити друзів і порадників, а не диктаторів.

 

 Адреса посилання Шкільний психолог

Новинки | Переглядів: 52 | Дата: 01.05.2023 | Коментарі (0)

В такий важкий час, коли в Україні введено ВОЄННИЙ стан, дуже важливо не залишити без уваги і підтримки дитину, яка перебуває в стресі. Тому психологічна служба Коровійського ліцею пропонує скористатися рекомендаціями "Як допомогти дитині, яка перебуває в стресі" 

Новинки | Переглядів: 116 | Дата: 01.03.2022 | Коментарі (0)

 Діти не ростуть самі собою!!!

Якщо ви бачите успішну дитину, яка брала участь в олімпіадах, а можливо, і перемагала у них.

 Дитину, яка йде на тренування в той час, як її однолітки сидять біля кафе. Вона готується до змагань, щоби перемогти в них.

Того, хто з музичним інструментом/кімоно/мольбертом щодня проходитиме мимо вас.

Дитина, яка добре склала ЗНО і без проблем вступила до кращого ВНЗ.

У кого у 14 років свій блог/інтернет-магазин/сайт/пісня/портфоліо.

 Не ставте у приклад своїй дитині цих дітей!

Не говоріть нічого такого: "подивись який молодець" або "а ось Оленка з 4ої..."

Самі беріть приклад з батьків цих дітей!

Діти не ростуть самі собою!

Успішна дитина - це коли нею займаються батьки. Це колись було прийняте рішення, що мама вестиме сина на три  тренування на день, доньку на заняття у художню школу 3 рази на тиждень.

А тато зрозумів, що заробляти потрібно трохи більше, щоб сплатити за змагання чи конкурс.

Іноді буває так, що одна мама зрозуміла, що потрібно вести на заняття та, крутячись по роботах, потрібно заробляти більше для конкурсів/мольберту/пуанту/бійцівських рукавиць або просто друкування нот.

Коли ви бачите успішну дитину, можливо, сім'я замість купівлі третього телевізора чи модного гаджета вибрала змагання, спортивні збори, якісний інструмент, додаткового репетитора...

Діти не ростуть самі собою!

Дітьми потрібно займатися. Якщо ви не хочете і не готові до цього, будь ласка, просто не ставте своїй дитині у приклад таких дітей, батьків, які ухвалили рішення і взяли на себе цю відповідальність.

Успішна дитина - це культура сім'ї, в якій немає місця випадковості, ліні та безвідповідальності. В якій спілкування, знання, формування особистості є важливішим за останню модель айфону.

За щирою, розумною, здібною, відповідальною дитиною, такою, яка все вловлює на льоту, планує та прагне більшого, стоять батьки (або авторитетна людина), які наполегливо працюють (як правило, над собою!!!!!!!!), щоби так було.

Вони організували допомогу спеціалістів, вели на гуртки, секції, підтримували, мотивували, хвалили. Виділили окрему статтю сімейного бюджету саме для розвитку та навчання дитини. Змучені після роботи вели на заняття, хоча так хотілося розтягнутися на дивані, і чекали кілька годин поки дитина звільниться. Купували кімоно/чешки/підручники/мікроскоп/піаніно/скрипку. Відправляли на літні курси / збори / наукові літні табори або на фестиваль.

Вони не говорили своїй дитині "тобі не треба", "кому зараз треба це виховання", "вчини кудись, а потім розберешся", "хай сам вирішує", "ми ж якось виросли" і в такому ж дусі.

Самі по собі діти не ростуть. Біологічно – можливо, так. А формування дитини, її виховання та майбутнє - абсолютна відповідальність батьків. НЕ ШКОЛІ ЧИ САДКА! Велика ілюзія думати, що відправивши до "хорошої" школи, ви автоматично отримаєте гарантований результат. Це не так!

Ви і тільки Ви (батьки) маєте розвивати, вкладати у своїх дітей! Давати їм приклад.

І це дасть результат!

Ольга Колодчак.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

Новинки | Переглядів: 127 | Дата: 29.11.2021 | Коментарі (0)

Новинки | Переглядів: 133 | Дата: 11.11.2021 | Коментарі (0)

Що робити, якщо карантин не під силу?

                                                                                             

Можна коротко пробігтися по всіх пунктах. Але для початку потрібно зрозуміти, що будь-які різкі зміни мають на увазі кризу. А під час кризи слід пристосовуватися і шукати варіанти для виживання.

Отже, як прожити цей період і внутрішньо збагатитися?

Треба зауважити, що паніка породжує хаос. А в період проживання сильних почуттів людина здатна на будь-які помилки. Страх дезорганізує, «садить» серце і погіршує самопочуття. Що можна зробити, щоб уникнути ці прикрості?

1.  Дотримуватися режиму як і раніше. Нічого суттєво не змінилося, навіть якщо ви не працюєте на дому, можна подумати, що ви можете змінити в своїй професії, чому навчитися новому, що вдосконалити. Тому – встали зранку, як зазвичай, і за роботу «в пошуках сенсу»

 

2.  Не моніторьте соціальні мережі, не шукайте підтвердження своїй тривожності. Більш того, визначте час, коли ви зможете просто відключити телефон і комп'ютер. І замість цього прочитати книгу, поговорити з дитиною або подзвонити друзям.

3.  Приймайте вітаміни. Це важливо! Якісно харчуйтеся. Не забагато, а якісно! Красивий, невеликого розміру посуд, виделка, ніж, корисна їжа, доглянутий зовнішній вигляд, правильна постава. Ви не вдома. Ви в ресторані! Слідкуйте за собою! Не заїдайте тривогу і нудьгу. Якщо ж їсти хочеться часто і вибірково, значить, ви заїдаєте свій психологічний стан. Це емоційний голод.

Що робити в такому випадку?

•  Віджатися 10 разів, включити музику - потанцювати. Порухатися - переключитися. Через деякий час голод пройде.

•  Випити склянку води.

Якщо почуття голоду не минуло, значить, ви зголодніли. Поїжте.

4.  Приділіть увагу тому, на що зазвичай не вистачало часу. Не запускайте зовнішній вигляд. Красивий зручний одяг, чисте волосся, доглянуте обличчя підвищать настрій і самооцінку.

5.  Спілкуйтеся з близькими. Цінуйте час, наданий вам. Його не так багато, як здається.

6.  Вивчіть практичні методики з управління своїм станом. Благо, їх дуже багато в мережі та в інтернеті. Знайдіть те, що вам потрібно саме зараз.

7.  Засвойте дихальні вправи, йогу, або  просто фізичні вправи для себе. Це буде підіймати ваш тонус кожного дня.

8.  Спіть достатньо, не забувайте про приємності. Перегляд вечірнього фільму з близькою людиною, мультфільми з дітьми, казки на ніч дітям, на які раніше не вистачало сил. І чоловік теж нехай послухає. Це заспокоює та зближує.

9.  Дотримуйтесь ритуалів дня. Знайдіть їх або згадайте, зафіксуйте. Це може бути кава рано вранці перед вікном, коли всі ще сплять. Зарядка для тіла та обличчя. Догляд за собою. Будь-який ритуал, що дасть вам сигнал початку дня.

10.  Піднімайте кваліфікацію, вчіться, подумайте, чим можете збагатити свою професію. Що привнести нового або згадати добре забуте старе. Не відкладайте на потім.  Потім не буде. Світ стрімко змінюється, і він вимагає від нас гнучкості.

 

Важливо!

Можливо, спершу, захочеться зайнятися прибиранням в квартирі, розгрібати завали, мити, драїти, звільняючи простір. Це нормально, якщо і затягнеться на довго. Якщо це знімає тривогу і здається зараз необхідним - робіть. І не женіться за успіхом! Не переймайтеся. Дайте час на проживання адаптації до нових умов життя. Визначте, скільки часу вам для цього необхідно.

Не комплексуйте і не сваріть себе! Не змагайтеся з іншими! Будьте собою. Зараз.

 

Новинки | Переглядів: 122 | Дата: 02.11.2021 | Коментарі (0)


Контактна інформація
вул. Шкільна, 1-А,
с. Коровія, Чернівецький р-н,
Чернівецька обл., 60410

Вхід на сайт
Пошук
Block title
Block content

Copyright © 2009 - 2024 - Коровійський ліцей. Всі права захищено.