Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024, 17:23

КОРОВІЙСЬКИЙ ЛІЦЕЙ Чернівецької міської ради

Меню сайту
Наше опитування
Який Ваш улюблений предмет?
Всього відповідей: 440
Міні-чат
Block title
Block content



Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


09:54
Як змусити дитину читати влітку?
Сучасних дітей все рідше побачиш з книжкою, а все більше за комп'ютером або перед ігровою приставкою. Добре це чи погано - вирішувати батькам. Але коли дитина йде в школу, доводиться дотримуватися певної програми. І невід'ємна її частина - список читання на літо.

Як змусити активного і непосидючість школяра проміняти прогулянки у дворі або баталії в комп'ютерних іграх на нудне заняття, читання на самоті? Психологи в один голос стверджують, що ні в якому разі не потрібно змушувати - так можна прищепити дитині ненависть до літератури на все життя.

Ми зібрали кілька "нешкідливих" способів нав'язати дитині книжку, та так, щоб він сам попросив наступну. У деяких з них нам допоможуть електронні гаджети.

Знайти стимул
Деякі батьки встановлюють своєрідну винагороду за прочитану книгу або голову. Це може бути якесь улюблене захоплення дитини (комп'ютерна гра, нові шахи або іграшки). У старшому віці це можуть бути і гроші, але не варто змалечку привчати дитину до товарно-грошових відносин.

Зустрічають по обкладинці
Як правило, діти за шкільною програмою відправляються до бібліотеки. Або читають домашні книги, що збереглися з радянських часів. Сьогодні ж книга може бути справжньою розвагою і твором мистецтва. Так що один з дієвих способів прищепити любов до читання - купити дитині нову книгу в яскравій обкладинці, з ілюстраціями. А ще краще, якщо вона сама вибере її в книжковому магазині.

Змінити ситиацію
Домашнє читання можна замінити дворовим, дачним, пляжним, морським читанням. Не обов'язково саджати дитину за стіл і стежити, як вона пересилює сторінку за сторінкою. Можна взяти книгу у двір і захопити сюжетом всіх друзів школяра. За мотивами книги придумати гру. Приміром, пошуки скарбів чи порятунок Му-му. Головне - фантазувати і проявляти ініціативу, а не залишати дитину з нудною книгою один на один.

Знайти альтернативу
Якщо твір занадто складний або просто не викликає жодного інтересу у юного читача, можна придумати альтернативне рішення. Наприклад, подивитися фільм, знятий за книгою. Або сходити разом на спектакль, поставлений за твором. А потім пояснити дитині, що в книзі - набагато більше подробиць і герої ведуть себе не зовсім так, як у кіно, і читати завжди цікавіше.

Змінити формат
Читати сьогодні можна по-різному. І необов'язково це має бути звична паперова книга. Дозвольте дитині читати за допомогою планшета або електронного рідера. Дітям подобається досліджувати щось нове, і така нестандартна книга може захопити непосиду. Правда, залишаючи дитину наодинці з iPad, будьте готові, що повернувшись застанете його за переглядом фільму чи грою в Angry Birds.

Тому спеціалізований пристрій для читання все-таки підійде більше. Тим більше, рідер може бути такий же безпечний, як і звична книга. В електронних книгах дисплей виготовлений за технологією E-Ink Pearl ("електронний папір"), екран працює без підсвічування, від якого можуть втомлюватися очі при тривалому читанні. На відміну від планшета з TFT-дисплеєм, електронну книгу з технологієюE-Ink можна читати і при яскравому літньому сонці - а значить, букрідер на електронних чорнилах вийде взяти з собою на пляж, у двір або в парк. Головне для батьків - наглядати, щоб у дитини не відібрали дорогу "іграшку".

Читати вухами
Насправді, аудіокниги з'явилися давно. Ще в радянські часи випускалися грамплатівки, де кращі артисти читали казки та вірші. Сьогодні такий вид книг знову набирає популярність. Можна включити диск із записом перед сном або в поїздці. До того ж, прослуховуючи книжки, дитина розвиває аудиальне сприйняття. Головне стежити, щоб вона не заснула.

Сподіваємося, що наші поради стануть в нагоді на практиці. Прищепити любов до читання можна, головне - зрозуміти, що дійсно може захопити дитину. Для початку нехай сам вибирає потрібні йому книги або комікси. І тільки потім підштовхнути його до прочитання більш серйозних творів.

http://smartdevices.lifehacker.ru/ 

Переглядів: 1215 | Додав: Дирекція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Контактна інформація
вул. Шкільна, 1-А,
с. Коровія, Чернівецький р-н,
Чернівецька обл., 60410

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Block title
Block content

Copyright © 2009 - 2024 - Коровійський ліцей. Всі права захищено.