За ініціативи філії Інституту модернізації змісту освіти та підтримки МОН України 21-го лютого 2017 року було організовано проведення "диктанту єдності" українською мовою та мовою національних меншин з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови (International Mother Language Day), який відзначають щороку 21-го лютого, починаючи з 2000 року.
Вчитель української мови та літератури Коровійської ЗОШ Німіжан Галина Дмитрівна провела запропонований ІЗМО диктан "Україна - наша земля, наша Батьківщина" для учнів 8 та 9 класів, цим самим і створили відчуття національної єдності серед учнів.
Головним напрямом відзначення свята є збереження і розвитку лінгвістичного розмаїття, а також зміцнення ролі рідної мови як важливого чинника культурної самобутності.
Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Як сказав М.Подолинський 1884 року: «Одним із найбільших скарбів, які успадковує кожний народ від своїх предків, є незаперечно його рідна мова. Мова ця — то дзеркало душі народу, то святиня, з котрою зв'язана не тільки минувшість, але і будучність народу, і його повага в світі».
 |