Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП'ятниця, 10.05.2024, 04:04

КОРОВІЙСЬКИЙ ЛІЦЕЙ Чернівецької міської ради

Меню сайту
Наше опитування
Ви завітали до нас як
Всього відповідей: 1063
Міні-чат
Block title
Block content



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


16:07
З вересня діти 1-4 класів навчатимуться по-новому: що треба знати про новації в МОН (ВІДЕО)

 

З вересня діти 1-4 класів навчатимуться по-новому: що треба знати про новації в МОН (ВІДЕО)

Щоб забезпечити нову якість української освіти Міністерство освіти і науки розвантажило і оновило навчальні програми для початкової школи та змінює методичні рекомендації для вчителів.

Про це міністр освіти і науки, представник партії «Народний фронт» Лілія Гриневич розповіла під час прес-конференції «Звіт про роботу МОН за 100 днів».

«Наразі змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016 року», - зазначила вона.

Лілія Гриневич нагадала, що розвантаження і оновлення програм було здійснено спільно з відкритою платформою EdEra, на якій всі програми були виставлені для публічного обговорення і коментування. Понад 4000 тисячі коментаторів залишили понад 8000 пропозицій, більшість з них – від вчителів практиків.

За словами міністра, повторне обговорення програм, вже з внесеними змінами, показало, що більшість задоволена внесеними змінами і думка дописувачів під час громадського обговорення була врахована.

«В чому полягає це оновлення програм. Насамперед, буде знято обов’язковий розподіл годин – вчитель сам вирішуватиме, яку тему скільки викладати. Самі ж теми приведено до вікових особливостей дітей, Так, згідно програми для початкової школи з англійської мови, першокласники, шестирічні діти, вже мали писати слова і речення. Відтепер перші півроку на англійській в 1-му класі буде лише усний курс, діти вчитимуться розмовляти. Також в українській мові знято вимоги будувати схеми речень і речення за схемами, а більше уваги буде приділено розвитку усного мовлення дітей», - повідомила Лілія Гриневич.

Вона також також розповіла, що після затвердження програм до 1-го вересня змінять методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів. Вчителям буде рекомендовано писати з дітьми олівцем замість ручки.

За її словами, це допоможе першачкам не боятися помилок, формувати позитивне сприйняття навчального процесу. Також планується зняти вимогу перевірки читання дітьми на швидкість, натомість вчителі мають розвивати усвідомлене читання.

Міністр також повідомила, що концепцію «Нової української школи» представлять на серпневій конференції в МОН, а у вересні її винесуть на громадське обговорення.

«В чому полягає концепція Нової української школи. Ми переорієнтовуємо навчання із засвоєння величезної суми знань, на освоєння компетентностей. Компетентності – це ядро знань, які необхідно знати дитині, вміння їх застосовувати, навички для вирішення життєвих проблем, а також ставлення і цінності, які потрібно засвоїти сучасній людині", - підкреслила вона.

"Зараз не проблема дістати інформацію, якщо вона тобі потрібна, проблема – правильно використати цю інформацію для вирішення поставленої задачі, критично переосмислити та проаналізувати її. Саме на це буде спрямована Нова українська школа», - пояснила Лілія Гриневич.
 

Сьогодні нам треба переорієнтувати навчання у школі на освоєння знань, умінь та ставлень, які потрібні сучасній людині для життя. На цьому наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час робочої зустрічі з освітянами Волині.

«Українська школа має заохочувати дітей до навчання, робити їх успішними, а не закомплексовувати», – наголосила міністр. За словами Лілії Гриневич, важливо не дати дитині втратити інтерес до навчання. Для цього слід переглянути зміст освіти, який часто переобтяжений великою кількістю інформації. Не менш важливим також є оновлення методів навчання. Міністерство освіти і науки вже оновило програми початкової школи та змінює методичні рекомендації для вчителів. Відповідні рішення будуть ухвалені колегією Міністерства освіти і науки України на початку серпня.

Лілія Гриневич зазначила, що успіх запровадження оновлених програм значною мірою залежить від розуміння та підтримки вчителями цих змін. Міністр закликала освітян на серпневих конференціях у регіонах організувати засідання методичних об’єднань вчителів початкової школи й обговорити оновлені програми та методичні рекомендації до них.

Наприклад, відповідно до нових рекомендацій першачки писатимуть олівцем замість ручки. «Це дасть змогу дітям не боятися власних помилок, адже ручкою потрібно закреслювати чи виправляти. А це часто призводить до психологічних травм у дітей, особливо коли доводиться виривати сторінку з зошита й переписувати ще раз», – пояснила Лілія Гриневич.

Окрім того, в програмі для початкової школи з англійської мови першокласники не відтворюватимуть графічне зображення слів, а більше уваги приділятимуть розвитку усного мовлення.

Відповідаючи на запитання освітян із Волині, міністр зазначила, що втілення запроваджених змін залежатиме значною мірою від професіональної підготовки та вмотивованості освітян. Одним із способів підвищення мотивації була названа добровільна сертифікація, за результатом якої вчителі зможуть отримати надбавку до заробітної плати. Сертифікація у вигляді зовнішнього тестування є добровільною та існуватиме разом зі старою формою підвищення кваліфікації – атестацією. «Ми розглядаємо вчителів, які пройдуть сертифікацію, як агентів змін, які розуміють, про що реформа і можуть поділитися цим досвідом 

За матеріалами http://pedpresa.ua/164732-ukrayinska-shkola-maye-zaohochuvaty-ditej-do-navchannya-robyty-yih-uspishnymy-a-ne-zakompleksovuvaty-liliya-grynevych.html

http://zak-kor.net/susplstvo/21153-z-veresnya-dti-1-4-klasv-navchatimutsya-po-novomu-scho-treba-znati-pro-novacyi-v-mon-vdeo.html

Переглядів: 717 | Додав: Дирекція | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Контактна інформація
вул. Шкільна, 1-А,
с. Коровія, Чернівецький р-н,
Чернівецька обл., 60410

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Block title
Block content

Copyright © 2009 - 2024 - Коровійський ліцей. Всі права захищено.